• przedaż babeczek

• We wtorek 12 października w godzinach od 8:00 do 18:30 wolontariusze z klas 7 i 8 będą sprzedawać własnoręcznie przygotowane babeczki.

Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony jest na wsparcie Hospicjum Onkologicznego św. Krzysztofa w Warszawie.

Cena min. babeczki 3zł/szt.

Od godziny 13:30 do 18:30 para wolontariuszy będzie miała również stoisko w podcieniach przed szkołą.

Zapraszamy do zakupów słodkości i wsparcia akcji Szkolnego Koła Wolontariatu 🙂

• Kartka dla Blanki

• Zrób lub kup kartkę urodzinową dla Blanki i wpisz na niej życzenia.

Do 13 września wrzuć ją do specjalnej skrzynki w Twojej szkole, przedszkolu lub w Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

My Wasze kartki dostarczymy na pocztę i wyślemy, aby 20 września w dniu swoich 4 urodzin Blanka choć na chwilę zapomniała o ,,robaczku z głowy”.

Czekamy na Wasze kartki.

Społeczność Ursynowskich Szkół i Przedszkoli.

• WSPOMÓŻ SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W WARSZAWIE

• Drodzy Rodzice, Dzieciaki, wspomóżcie psiaki!!!

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce organizowanej na rzecz Schroniska ,,Paluch” dla bezdomnych zwierząt w Warszawie.

Do 11 czerwca (piątek) zbieramy dary do pojemnika, który znajduje się przed wejściem do szkoły lub w szatni.

Potrzebne są:

– koce- ręczniki

– pościel-powłoczki (bez pierza i wypełnienia)

– karma mokra (producent Brit, producent Dolina Noteci)

Dziękujemy!

Małgorzata Monkiewicz Koordynator zbiórki

• Projekt „ BohaterON – włącz historię !”

• Uczniowie klasy  4 b i 5 b wzięli udział w projekcie polonistyczno – historycznym.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

Podczas cyklu zajęć czytaliśmy różne teksty (  w tym piosenki, wspomnienia, komiksy) na temat powstania warszawskiego, analizowaliśmy je, mówiliśmy o życiu w powstańczej Warszawie. Wysłuchaliśmy także piosenek powstańczych i  wspólnie je śpiewaliśmy. Efektem wieńczącym projekt było napisanie przez uczniów życzeń dla wybranego przez nich powstańca oraz wykonanie komiksów na temat powstania warszawskiego.

Na koniec  życzenia zostały wysłane do siedziby fundacji i przekazane powstańcom.