Przejdź do treści

Godziny pracy biblioteki szkolnej

biblioteka_1.jpg

Biblioteka

Regulamin biblioteki

  1. Z Biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, personel szkoły oraz rodzice uczniów.
  2. Ze zgromadzonych w Bibliotece zbiorów można korzystać: wypożyczając je do domu lub przeglądać w czytelni (czasopisma, księgozbiór podręczny, albumy, atlasy, słowniki).
  3. Jednorazowo można wypożyczyć 3 książki na miesiąc.
  4. Nie przetrzymujemy książek – czekają na nie inni czytelnicy.
  5. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem. Czytelnik przed wypożyczeniem powinien zwrócić uwagę na stan książek i zauważone uszkodzenia zgłosić nauczycielowi-bibliotekarzowi.
  6. Wypożyczanie podręczników, materiałów edukacyjnych określa załącznik nr 1 do niniejszego regulaminu.
  7. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę, musi odkupić taką samą książkę lub inną pozycję wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza.
  8. Wypożyczone książki muszą być zwrócone na tydzień przed zakończeniem roku szkolnego.
  9. W przypadku zmiany szkoły, czytelnik zobowiązany jest rozliczyć się z biblioteką (oddać wszystkie wypożyczone książki; odkupić zgubione lub zniszczone).
  10. W Bibliotece obowiązuje kulturalne zachowanie, cisza oraz zakaz spożywania posiłków.

Regulamin czytelni

  1. W czytelni należy zachować ciszę.
  2.  Książki i czasopisma należy szanować.
  3. Z czytelni może korzystać każdy uczeń.
  4. W czytelni obowiązuje zakaz spożywania posiłków i napoi.
  5. Do czytelni należy wchodzić z czystymi rękami i w czystym obuwiu.
  6. W czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów biblioteki, tj. ze zbiorów czytelni i wypożyczalni.
  7. Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsce, książki oddaje się bibliotekarzowi.
biblioteka_2

Zapraszamy do odwiedzania również Ursynowskich Bibliotek Publicznych:

https://ursynoteka.pl/

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 7. ul. Wasilkowskiego 7 (metro Imielin)

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 11 ul. Fanfarowa 19 (przyst. Bogatki)

Oddział dla Dzieci Wypożyczalni Nr 112 ul. Nugat 4

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 9 Barwna 8 ul. Barwna 8

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży Nr 60 ul. Na Uboczu 2 (metro Natolin)

Regulamin wypożyczania i użytkowania bezpłatnych podręczników szkolnych (materiałów edukacyjnych) w Szkole Podstawowej nr 313    im. Polskich Odkrywców w Warszawie

  1. Podręczniki do wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych w roku szkolnym (dla wszystkich klas w Szkole Podstawowej nr 313 im. Polskich Odkrywców w Warszawie) są własnością szkoły oraz wpisane zostają do ewidencji zbiorów bibliotecznych placówki.
  2. Szkoła nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki lub materiały edukacyjne mające postać papierową.
  3. Szkoła przekazuje uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu.
  4. Przyjęte zestawy podręczników lub materiałów edukacyjnych obowiązują w szkole przez co najmniej trzy lata szkolne.
  5. Uczeń wypożycza podręczniki lub materiały edukacyjne na cały rok szkolny i zobowiązany jest do ich zwrotu przed zakończeniem zajęć edukacyjnych (nie później niż tydzień przed zakończeniem roku szkolnego).
  6. Uczniowie klas I, II i III pierwsze części podręczników mają wypożyczane we wrześniu. O terminie wypożyczenia kolejnych części decyduje nauczyciel. Przed wypożyczeniem nowej części uczeń oddaje wcześniej wypożyczoną część.
  7. Za dopilnowanie terminów wypożyczania i oddawania podręczników odpowiada wychowawca klasy oraz nauczyciel-bibliotekarz.
  8. Obowiązkiem ucznia jest dbanie o wypożyczone podręczniki lub materiały edukacyjne. Wszystkie podręczniki powinny być obłożone w ochronne okładki. Wewnątrz podręczników nie wolno rysować, zaznaczać, wycinać, malować itp.
  9. W przypadku uszkodzenia, zniszczenia, zgubienia lub niezwrócenia podręcznika/ materiału edukacyjnego przez ucznia, szkoła wymaga odkupienia danego podręcznika od rodziców ucznia.
  10. W przypadku zmiany szkoły w ciągu roku szkolnego uczeń zobowiązany jest do oddania książek lub materiałów edukacyjnych do biblioteki szkolnej.
  11. Niniejszy regulamin jest załącznikiem do Regulaminu Biblioteki Szkoły Podstawowej nr 313 im. Polskich Odkrywców w Warszawie.
  12. Regulamin obowiązuje od 1 września każdego roku szkolnego. 

Wykaz lektur klas w roku szkolnym 2020/2021

Drodzy Czytelnicy!  

Zachęcam was do korzystania ze stron, które umożliwiają dostęp do ebooków i audiobooków. Znajdziecie tam dostęp do wielu lektur oraz książek popularno-naukowych i innych ciekawych materiałów.  

 Audio-Bajki.pl  

Nagrania bajek dostępne za darmo w serwisie YouTube. 

 Bajkowisko.pl  

Serwis oferuje wiele nagrań bajek i audiobooków dla dzieci. Na stronie można za darmo przesłuchać 3 bajki, reszta dostępna jest na kanale YouTube.  

 ChmuraCzytania.pl  

Chmura Czytania zawiera ciekawe książki polskich i zagranicznych autorów, m.in. Conrada, Kafki czy Czechowa. Nie wymaga logowania.  

 Epodreczniki.pl  

Książki i materiały edukacyjne udostępniane przez serwis epodreczniki.pl są całkowicie bezpłatne i zostały dostosowane do potrzeb trzech grup wiekowych: ➢ edukacja wczesnoszkolna, ➢ szkoła podstawowa, ➢ szkoła ponadpodstawowa. Najmłodsi czytelnicy odnajdą tam m.in. zagadki i zadania interaktywne. Dla starszych uczniów przygotowano e-materiały do języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, przyrody, matematyki, edukacji informatycznej i informatyki, biologii, geografii, fizyki, chemii, edukacji dla bezpieczeństwa. A w nich mnóstwo zadań interaktywnych, krzyżówek, filmików. E-podręczniki dostępne są z poziomu różnych typów urządzeń komputera, laptopa, tabletu, smartfona, tablicy interaktywnej.  

 Lektury.gov.pl  

Projekt lektury.gov.pl został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio, czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej. Zasoby serwisu zostały podzielone na 5 kategorii dostosowanych do programu nauczania w szkołach podstawowych i liceach. Książki można czytać online lub pobrać na czytnik w formie e-booka. 

 Polska-Poezja.pl  

 Serwis oferuje klasykę polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, w serwisie YouTube.  

 Polskie Radio Dzieciom  

Zarejestrowane audycje radiowe dla dzieci, zgrupowane w kilku kategoriach: Bajkowy kącik, Opowieści ludów świata, Wieczorne pogaduchy, Słuchowisko, Książki do poduchy. Wszystko bezpłatnie i bez konieczności logowania.  

 Publio – darmowe ebooki. Publio to księgarnia internetowa. Oferuje ponad 100 ebooków za darmo. Jednak są to głównie lektury należące do domeny publicznej i poradniki.  

 Spotify – to serwis umożliwiający słuchanie nieprzebranej liczby piosenek, audycji, podcastów itp. W wersji płatnej oferuje oczywiście znacznie więcej, jednak także wersja bezpłatna uprawnia do dużego wyboru bajek, legend i opowiadań dla dzieci. Wymaga rejestracji. Aplikacja jest dostępna na urządzeniach mobilnych i komputerach.  

 WolneLektury.pl  

Wolne Lektury to jedna z najpopularniejszych bezpłatnych bibliotek cyfrowych w Polsce. Repozytorium gromadzi lektury szkolne, które są zalecane do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz dzieła klasyki literatury polskiej i światowej. Każdą książkę można czytać online lub pobrać na komputer czy urządzenie mobilne w trzech formatach: PDF, EPUB, MOBI.  

 Wydawnictwo Dwie Siostry https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/materialy_do_pobrania/ – Wydawnictwo udostępnia na czas pandemii za darmo do pobrania wiele materiałów np. kolorowanek, kart pracy, filmików  

Skip to content